Yer

Sera Gölü

Otele Uzaklığı

13,4KM - 12 Dakika

Kategori

Eğlence Aktiviteleri

Akçaabat sahiline sadece 3 km, Trabzon Merkeze 12 km mesafede olan Sera Gölü, yeşillikler arasındaki güzelliğiyle pek çok turisti kendine hayran bırakıyor. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Sera Gölü muhteşem manzarası ile büyülüyor. Özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistlerin yeşile olan hayranlığını tam anlamıyla karşılayan Sera Gölü gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Muhteşem doğası ve oksijeni ile birlikte bölgedeki turistik tesisler de bölgeye gelen turistlerin ihtiyaçlarına cevap verir vaziyettedir.


Günümüzde de ıslah çalışmaları devam eden doğa harikası Sera Gölü için Akçaabat Belediyesi buradaki turizmi ve turist sayısını arttırmak adına çeşitli projeler geliştiriyor. Kültür, sanat, turizm ve spor şehri olan Akçaabat’a değer katan önemli turizm noktalarından biri olan Sera Gölü şehrimizin turizmi için büyük önem taşıyor.


Turistler, Sera Gölü’nde hareketli kanolarla göl turu yapabilir, göl etrafındaki restoranlarda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Aynı zamanda Sera Gölü çevresinde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin tasarrufunda olan kamelyalarda da vakit geçirebilirler.


Heyelan sonucu oluşan doğa mucizesi Sera Gölü’nün genişliği 150-200 m arasında değişmektedir. Uzunluğu ise 500 metreye kadar uzamaktadır.


Doğu Karadeniz bölgesine yolu düşenlerin geçmişi çok uzak olmayan bu heyelan set gölünü görmesi gerekir.

ŞEHİRDE NELER VAR?

Diğer Gezilebilecek Yerler

Şimdi yerinizi ayırtın!

Sağıroğlu Otel'de harika ve benzersiz bir konaklama için hemen yerinizi ayırtın.

Sağıroğlu Otel